Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 1851399 obálek a 457403 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Bude to bolet, doktore?

Autor: Adam Kay
Rok: 2018
ISBN: 9788075653079
NKP-CNB: cnb003002822
OKCZID: 127909632

Citace (dle ČSN ISO 690):
KAY, Adam. Bude to bolet, doktore?: tajné deníky mladého lékaře : kniha, která vás přesvědčí, že humor a bolest patří k sobě. Vydání první. Přeložil Jan KOZÁK. V Brně: Jota, 2018. 238 stran.
Zdroj: Národní knihovna České Republiky

Hodnocení: 4.5 / 5 (8 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz


Anotace

 

Vítejte ve světě, kde je 97hodinový pracovní týden. Vítejte ve světě, kde se dělají rozhodnutí o životě a smrti. Vítejte ve světě s nepřetržitou tsunami tělesných tekutin. Vítejte ve světě, kde vyděláváte míň než automat na nemocničním parkovišti. Dejte sbohem svým přátelům a vztahům. Vítejte v životě mladého lékaře. Když Adam Kay poprvé vkročil na nemocniční oddělení, rázem si uvědomil, že na medicíně je neučili spoustě věcí… Jeho deníky z první linie státního zdravotnictví – potají nadrápané po dlouhých nočních šichtách, nekonečných dnech a prošvihnutých víkendech – jsou střídavě legrační, děsivé a srdcervoucí. Dočista bez zábran v nich popisuje, jaké oběti přinášel ve své době na oltáři vlasti. V knize se dočtete vše o životě mladého lékaře, a také pár věcí, které byste raději ani vědět nechtěli. A ano, může zanechat jizvy.   Kniha, která vás přesvědčí, že humor a bolest patří k sobě.   Tajné deníky mladého lékaře   ***   Adam Kay je oceňovaný komik a scenárista pracující pro televizi a film. V mládí vystudoval medicínu, poté šest let pracoval jako porodník a gynekolog a napsal i několik skript, než medicínu opustil a začal se věnovat psaní sitcomů pro BBC a další britské televizní kanály. Jeho kniha Jak jsem se (ne)stal doktorem se stala okamžitě bestsellerem a také ze strany kritiky se jí dostalo velmi příznivého přijetí. Získala několik ocenění. Adam Kay v současnosti vystupuje v celé řadě televizních a rádiových pořadů, na hudebních festivalech i akademických akcích. Žije se svým přítelem, televizním producentem Jamesem Farrellem v západním Londýně.   ***   „Stejná jako naše státní zdravotnictví – tato kniha je plná naděje, zoufalství, zázraků, katastrof a toho nejostřejšího šibeničního humoru. Velice zábavné čtení s velice alarmujícím poselstvím.“ Chris Addison, britský komik   „I když nejsem lékař (přestože někdy se tak vyjadřuji), předepsal bych tuhle knihu bez výjimky každému. Je nesmírně zábavná, trýznivě smutná a poskytne vám základní fakta o tom, jaké to je čelit palbě na frontě našeho milovaného, leč neustále obléhaného státního zdravotnictví. Úžasná četba.“ Jonathan Ross, britský moderátor   „Bolestně legrační. Bolest a legrace dávají společně dohromady cosi naprosto dobrého, naprosto ušlechtilého a naprosto nádherného.“ Stephen Fry, britský herec    „Fantastická kniha. Smála jsem se tak divoce a často, že jsem se málem zadusila, ale zároveň je kniha také velice dojemná a důležitá.“ Cathy Rentzenbrink, autorka knihy Poslední akt lásky   „Střídavě legrační, šokující, srdceryvná a pokořující.“ John Niven, skotský spisovatel a scenárista   „Stejně legrační jako srdceryvná – a že srdceryvná JE (a taky legrační).“ Charlie Broker, britský satirik   „Děsivě legrační a legračně děsivé.“ Danny Wallace, autor knihy Hamish a Světokazi  

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Československá bibliografická databáze
eReading.cz 198.00 Kč


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (54.226.23...)