Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2964299 obálek a 905244 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Talmud a Midraš: úvod do rabínské literatury



Autor: Stemberger, Günter a Sláma, Petr
Rok: 1999
ISBN: 9788070213018
NKP-CNB: cnb000660065
OCLC Number: (OCoLC)84970242
OKCZID: 110029738
Vydání: Vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
STEMBERGER, Günter. Talmud a Midraš: úvod do rabínské literatury. Překlad Petr SLÁMA. Vyd. 1. Praha: Vyšehrad, 1999. 447 s. Světová náboženství.

Hodnocení: 3.4 / 5 (5 hlasů)


Digitální objekty

Národní digitální knihovna (dostupné po přihlášení )
Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné po přihlášení )



Anotace

 

Kniha Talmud a midraš přináší aktuální a úplný přehled rabínské literatury. Seznamuje čtenáře s dobovými souvislostmi rabínského židovství i s jeho ústředními důrazy, věnuje pozornost jazykům rabínského písemnictví, jeho hermeneutickým východiskům a literárním vlastnostem. Podrobně se zabývá talmudickou literaturou, tj. Mišnou, Toseftou a oběma Talmudy (jeruzalémským a babylonským). Popisuje vzájemný vztah těchto děl, zabývá se problémem jejich kanonicity a pokouší se o jejich literární zařazení. Přibližuje také svět židovských midrašů, svérázných výkladů hebrejské Bible. Tyto výklady představují zajímavou paralelu i alternativu novozákonnímu a raně křesťanskému písemnictví. Připojená bibliografie zahrnuje především evropskou, americkou a izraelskou oblast. Dílo představuje solidní a nezbytný základ jakéhokoliv dalšího studia v oblasti judaismu, jeho četba však bude přínosem i všem zájemcům o biblistiku, religionistiku a dějiny kultury. Pro druhé české vydání autor shrnul a zhodnotil nejdůležitější výsledky bádání posledního desetiletí. Týkají se historické rekonstrukce poměrů uvnitř rabínského hnutí, rabínské hermeneutiky, ale především literárních dějin rabínských textů. Dodatek vyjadřuje skok, k němuž v judaistice – zejména v Izraeli – došlo masivním nástupem informačních technologií. Bibliografie je aktualizována k roku 2010.

Zdroj anotace: OKCZ - ANOTACE Z WEBU



Dostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
Můj antikvariát
Databázeknih.cz
KNIHCENTRUM.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)