Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2846207 obálek a 854309 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Hrajeme na zobcovou flétnu: metodika výuky dětí hry na zobcovou flétnu bez notAutor: Škořepová, Kateřina
Rok: 2003
ISBN: 9788071787891
NKP-CNB: cnb001288485
OCLC Number: (OCoLC)56872022
OKCZID: 110010738

Citace (dle ČSN ISO 690):
ŠKOŘEPOVÁ, Kateřina. Hrajeme na zobcovou flétnu: metodika výuky dětí hry na zobcovou flétnu bez not. Vyd. 1. Praha: Portál, 2003. 151 s.


Digitální objekty

Národní digitální knihovna (dostupné přes terminál )
Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné přes terminál )Další vydání
Anotace

 

Metodika výuky hry na zobcovou flétnu bez not pro děti. Zobcová flétna je jedním z nejsnáze zvládnutelných nástrojů. Mohou na ni hrát již děti v předškolním věku. Rozvíjejí přitom své hudební cítění a získávají základy pro další hudební vývoj. Přínos hry na flétnu z hlediska upevňování správného dýchání je všeobecně znám. Při výuce podle této metodiky děti nepotřebují znát noty (při výuce hraní podle not může být potřeba zvládnutí hudební nauky důvodem ztráty počáteční motivace). Později v návaznosti na hudební nauku ve škole děti snadno přejdou na hraní podle not. V průběhu krátkých 20 lekcí (při frekvenci 2 lekce za měsíc je výuka rozložena do jednoho školního roku) děti zvládnou všechny tóny ze stupnice C dur a naučí se zahrát přibližně 15 písní a 20 melodizovaných říkadel. Zafixují si správné držení nástroje, nasazení tónu, dýchání při hře a držení těla. Součástí každé lekce je dechové cvičení.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Můj antikvariát
Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)