Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2748194 obálek a 845485 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Otcové - dcery, matky - synové: práce s rodičovskými komplexy jako cesta k vlastní identitěAutor: Kast, Verena
Rok: 2004
ISBN: 9788071788386
NKP-CNB: cnb001303524
OCLC Number: (OCoLC)56847801
OKCZID: 110001055
Vydání: Vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
KAST, Verena. Otcové - dcery, matky - synové: práce s rodičovskými komplexy jako cesta k vlastní identitě. Překlad Petr PATOČKA. Vyd. 1. Praha: Portál, 2004. 165 s. Spektrum.

Hodnocení: 4.1 / 5 (29 hlasů)


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné pouze v této knihovně)
Národní digitální knihovna (dostupné pouze v této knihovně)Další vydání
Anotace

 

Teorie komplexů představuje jedno z ústředních témat jungovské psychologie. Přesto chybí jakési přehledné zpracování otcovských a mateřských komplexů, jejich typických formací. A tuto mezeru se snaží zaplnit autorka svojí knihou z oboru analytické psychologie. Představuje v ní typické komplexové formace, pozitivní i negativní stránky rodičovských komplexů. Ukazuje, jak tyto komplexy mohou původně pozitivně působit na psychický vývoj a růst lidské identity, pokud dojde v přiměřeném věku k fázi odpoutání se. A také naopak, jak lehce dostávají u mužů a žen rodičovské komplexy negativní podobu. Kniha vybírá ukázkové typy mateřských a otcovských komplexů, i když ve skutečném životě se v takto krystalicky čisté podobě nevyskytují - komplexová struktura člověka je složitější, provázaná. Teoretické výklady doplňují ukázkové příklady a zkušenosti z praxe, nechybí ani analytické rozbory pohádkových příběhů a Kafkova Dopisu otci.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Knihy.ABZ.cz
Zboží.cz
Můj antikvariát
Databázeknih.cz
Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)