Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2154856 obálek a 529541 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Magické roky : [jak pochopit a řešit problémy raného dětství].

Autor: Fraiberg, Selma
Rok: 2002
ISBN: 9788072542703
NKP-CNB: cnb001202268
OCLC Number: (OCoLC)53267940
OKCZID: 110022416

Citace (dle ČSN ISO 690):
FRAIBERG, Selma. Magické roky: [jak pochopit a řešit problémy raného dětství]. Vyd. 1. Praha: Triton, 2002, 260 s.
Zdroj:

Hodnocení: 3.0 / 5 (1 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz


Anotace

 

Americká psychoanalytička čtivou a srozumitelnou formou vysvětluje vývoj osobnosti dítěte, popisuje úskalí typická pro jednotlivá vývojová stadia, dětské strachy a úzkosti, které jsou s nimi spjaty... a to vše doplňuje příklady z vlastní praxe, doplněnými o rady, které umožní rodičům zmíněné vývojové problémy zvládnout, případně jim i předcházet (např. správný nácvik na toaletu, zvládání dětského strachu a úzkosti, zásady krmení, sexuální výchova, vyrovnání se s dětským negativismem či sourozeneckou rivalitou). Rané dětství autorka nazývá magickými roky, protože dítě věří, že jeho myšlenky a činy ovlivňují, co se stane. Postupně se však malý človíček oprošťuje od tohoto primitivního myšlení, přestává vidět svět jako kouzelný, někdy až příliš strašidelný, dospívá k objektivnímu chápání reality. Ač kniha poprvé vyšla před čtyřiceti lety, zůstává stále aktuální - jak se zdá, popisované teorie i rady se osvědčily. Psychoanalytickou studii je možné - díky srozumitelné a čtivé podobě - použít i jako rodičovskou příručku, která velmi názorně popisuje jednotlivá stadia psychického vývoje dítěte.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
Srovname.cz
Československá bibliografická databáze
Můj antikvariát


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (34.204.193...)