Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2440460 obálek a 680632 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Venkovy: [anamnéza, diagnóza, terapie]

Autor: Blažek, Bohuslav a Blažek, Kryštof
Rok: 2004
ISBN: 9788086517902
NKP-CNB: cnb001449053
OCLC Number: (OCoLC)61247233
OKCZID: 110007313
Vydání: 1. vyd.

Citace (dle ČSN ISO 690):
BLAŽEK, Bohuslav. Venkovy: [anamnéza, diagnóza, terapie]. 1. vyd. [Brno]: ERA, c2004. 184 s.


Digitální objekty

Národní digitální knihovna
Moravská zemská knihovnaAnotace

 

Autor textu vysvětluje svůj záměr v podnázvu knihy: anamnéza, diagnóza, terapie, což rozvádí v úvodní části. V ní charakterizuje venkov ze sociologického hlediska - jeho funkce, zvláštnosti, rozdíly mezi městem a venkovem atd. Snaží se hledat cestu zpátky, aby byl venkov opět svébytným společenstvím, které je otevřené (ale nepodbízí se) i vlivům zvenčí - turistickému ruchu, rekreantům i tzv. chalupářům a chatařům. Svou analýzu provádí ve třech regionech - na severu Čech v oblasti Českokamenicka, na jihu v okolí Soběslavi (známá soběslavská blata) a jako spojovací článek mezi nimi zařadil nově vzniklý mikroregion na Benešovsku, Chopos, nazvaný podle zakládajících obcí Chotýšan a Postupic. Analýzu změn a stanovení diagnózy současného stavu dokumentuje i mnoha fotografiemi (fotografem je autorův syn). Na závěr knihy pak rozebírá sociální formy přiměřené našemu venkovu; autorova teorie směřuje k obnově, ne k rozvoji.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Můj antikvariát
Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (3.215.177...)