Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2845936 obálek a 854080 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Minimalismus do kapsyAutor: Aston Sanderson
ISBN: 9788026215288
OKCZID: 128112669

Citace (dle ČSN ISO 690):
SANDERSON, Aston. Minimalismus do kapsy: zbavte život zbytečností. Překlad Viola SOMOGYI. Vydání první. Praha: Portál, 2019. 102 stran.

Hodnocení: 5.0 / 5 (1 hlasů)


Anotace

 

Knížečka se věnuje otázce minimalismu a tomu, jak si co nejvíce usnadnit, zjednodušit a zpříjemnit svůj život.Autor nastiňuje podstatu úspěchu minimalistického přístupu a v této souvislosti přináší jednoduché rady, jak umět na chvíli "vypnout" a jak se dostat z hmotné, pracovní i technologické přeplněnosti a závislosti. Na straně druhé vysvětluje důvod spotřebního způsobu života v dnešní době jakožto snahu zaplnit vzniklou existenční prázdnotu dalšími materiálními touhami.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Databázeknih.cz
Československá bibliografická databáze
KNIHCENTRUM.cz


Komentáře

Knížečka mě příjemně překvapila - je malá a příruční, ale velikost není na úkor velikosti písmen a je pěkně napsána, takže se dobře čte. Autor to má v hlavě srovnané, píše zábavně a přitom nejde o žádného extrémistu, který by snad člověku vnucoval nějaký jediný možný asketismus - spíš nenásilně ukazuje, že každý má svou cestu jak si skrze méně zbytečností zajistit více toho (pro něj) podstatného. Jednotlivá témata/kapitoly nejsou ani zbytečně nafukované, ani odfláknuté, je to opravdu velmi blízko tomu, aby to bylo "tak akorát". Myslím, že jde o jednu z knih které mají potenciál čtenáři opravdu o něco zlepšit život. "Minimálně" se člověk dozví něco k tomuto způsobu náhledu na život a protože to není psáno nudně, člověk se do čtení nemusí nutit. Vřele doporučuju.
13.12.2021    Zdroj: OKCZ


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)