Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2845936 obálek a 854080 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Kde je moje kuřátko?Autor: Sylvie Doláková, Klára Kubešová
ISBN: 9788026217978
OKCZID: 128660654

Citace (dle ČSN ISO 690):
DOLÁKOVÁ, Sylvie. Kde je moje kuřátko?. Ilustrace Klára KUBEŠOVÁ. Vydání první. Praha: Portál, 2021. 39 nečíslovaných stran.

Hodnocení: 4.1 / 5 (16 hlasů)


Anotace

 

Jednoduchý, bohatě ilustrovaný příběh o zatoulaném kuřátku, který skýtá spoustu možností, jak u dětí rozvíjet jejich schopnost počítání, prostorového vnímání, skládání dvojic či trojic, vnímání detailu.Maminka slepička je smutná. Někam se jí zatoulalo jedno kuřátko. Kdepak jenom může být?! Bohatě ilustrovaná kniha pro nejmenší, kde se děti seznamují s počítáním do deseti a s pojmenováním zvířecích párů (kočka a kocour, fena a pes, ovce a beran atd.) a jejich mláďat (kotě, štěně, jehně atd.). Akcentovány jsou v knize i prostředí, kde se zvířata pohybují (louka, stáj, dvorek, kurník atd.). Kniha navíc vede děti k vnímání detailů při hledání zatoulaného kuřátka. Kniha obsahuje doslov, jak lze s textem a obrázky pracovat a postupně s dětmi budovat a prohlubovat obtížnost příběhu.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Databázeknih.cz
Československá bibliografická databáze
KNIHCENTRUM.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)