Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2891170 obálek a 872966 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Prolegomena systému tyflorehabilitace, metodiky tyflorehabilitačních výcviků a přípravy rehabilitačně-edukačních pracovníků tyflopedického spektra



Rok: 2007
ISBN: 9788086723495
OKCZID: 110387099

Citace (dle ČSN ISO 690):
JESENSKÝ, Ján. Prolegomena systému tyflorehabilitace, metodiky tyflorehabilitačních výcviků a přípravy rehabilitačně-edukačních pracovníků tyflopedického spektra. Vydání I. Praha: Univerzita Jana Amose Komenského Praha, 2007. 659 stran, 8 nečíslovaných stran obrazových příloh.


Anotace

 

Integrální teorie člověka se zrakovým postižením a tyflologie jako podpůrný obor tyflorehabilitace; pojem a charakteristika komprehenzivní tyflorehabilitace (KTR); základní teoreticko-tyflopedické a tyflorehabilitační postuláty, východiska a paradigmata systému KTR; vymezení referenčního pole tyflorehabilitace; systém a strukturalizace jevů, pojmů, problémů a vztahů tyflorehabilitace; cílové skupiny tyflorehabilitace; situace kvality a kultury života OZP; míra náročnosti životních situací ozp a odstupňování programů KTR; programy KTR ve složce akceptace vady a asertivity (ava) ZP; programy KTR ve složce rozvíjení zrakových funkcí; programy výcviku čtení a psaní reliéfně bodového písma (RBP); programy tyflografického výcviku; programy základního výcviku práce s počítačem; programy využívání audiálních prostředků informace a kompenzace zraku; programy využívání haptických prostředků informace (tlaková, tepelná, vibrační percepce) a komunikace; programy využívání vizuálních prostředků informace; programy funkční gramotnosti (sebeobslužných činností); programy prostorové orientace a samostatného pohybu (POSP); Programy nácviku komunikace OZP; programy společensko kulturní prosperity, růstu image a sociálního statusu OZP; programy mezisektorové spolupráce, synergie a souhry; poznámky ke standardům v KTR; proces tyflorehabilitace a jeho prvky; tyflopedické prostředky reedukace a kompenzace poškoz. vidění; akceptace těžké ztráty zraku; reedukace zraku a její výcvik; výcvik a využívání audiálních prostředků informace a kompenzace zraku; výcvik čtení a psaní reliéfně bodového písma; podpis, jeho význam a metodika nácviku u nevidomých; tyflografická kultura a metodika jejího výcviku; využívání PC zrakově postiženými; výcvik ve využívání PC u OZP; metodika nácviku sebeobsluhy; motorické kompetence osob se zrakovým postižením; průvodcovské a asistenské služby pro OZP; metodika prostorové orientace a samostatného pohybu - mobility OZP; elektronické orientační pomůcky pro prostorovou orientaci a samostatný pohyb osob se zrakovým handicapem; personální prostředky KTR a teorie tyflorehabilitační profese.

Zdroj anotace: OKCZ - ANOTACE Z WEBU



Dostupné zdroje

Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)