Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2197353 obálek a 553383 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Já, berlínský voják : šokující svědectví sedmnáctiletého německého vojáka o posledních týdnech 2. světové války

Autor: Altner, Helmut
Rok: 2009
ISBN: 9788072225668
NKP-CNB: cnb002090682
OCLC Number: (OCoLC)681491353
OKCZID: 110150249

Citace (dle ČSN ISO 690):
ALTNER, Helmut. Já, berlínský voják: šokující svědectví sedmnáctiletého německého vojáka o posledních týdnech 2. světové války. [Líbeznice]: Víkend, 2009. 294 s.

Hodnocení: 4.2 / 5 (6 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna
Národní knihovna České republiky
Česká Digitální knihovnaAnotace

 

Šokující svědectví sedmnáctiletého německého vojákao posledních týdnech 2. světové války. Blíží se konec války, je rok 1945. Z kdysi obrovského území okupované Evropy zbylo jen nepatrné torzo, kde se úporně brání zbytky německé armády. Expanzivní Třetí říši, která měla podle Hitlerových slov trvat minimálně 1000 let, představují pouze žalostné ruiny totálně rozbombardovaného Berlína. Od východu se nezadržitelně tlačí Rudá armáda, na západní straně postupují britská a americká vojska. Berlín je v kleštích. Není již úniku, Berlín nemá kdo bránit: němečtí vojáci zahynuli na frontách, padli do zajetí nebo se dobrovolně vzdali Spojencům. Ve chvíli naprosté beznaděje povolává Hitler do zbraně ženy, děti a starce. Poslední zoufalý pokus šílence odvrátit neodvratitelné. Mezi takřka ještě dětmi, kterým dali do rukou zbraně bez munice a poslali je zadržet kolo dějin, je i Helmut Altner. Spolu s ostatními vrstevníky se nadšeně vrhá do boje, pln vlastenectví a víry v plamenné výzvy nacistické propagandy. Ve své horlivosti začíná psát deník. O událostech v kasárnách, o prvním střetu s nepřítelem v zákopech – příchuť surové reality, kterou poznává na vlastní kůži. Krátký deník, zachycující pouhých šestatřicet dní, se stal předlohou této knihy. Pět týdnů agonie, během nichž se z chlapce stal muž. Tato proměna, poznamenaná těžkými ztrátami a otřesnými zážitky, mu otevírá oči. A vytvořila poutavý příběh.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Martinus
NK Praha
Knihy.ABZ.cz
Srovname.cz
Zboží.cz
Československá bibliografická databáze
Můj antikvariát


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (3.226.241...)