Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2889424 obálek a 872219 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Plateforme :romanAutor: Houellebecq Michel
Rok: 2001
ISBN: 9782080682376
OKCZID: 111546318

Citace (dle ČSN ISO 690):
HOUELLEBECQ, Michel. Plateforme: roman. [Paris]: Flammarion, 2001. 369 s.


Anotace

 

Je-li jedním z faktorů kvality uměleckého díla upřímnost, pak francouzský autor přinejmenším v tomto bodu neselhává: zpytavá analýza otcových životních záměrů a tužeb, oproštěná již od dětsky důvěřivé naivity i milosrdných klišé; nedůvěřivé přitakání námluvám vážnějšího milostného vztahu i relevantně vybuchující tradičně krocená sexuální potřeba; nezávazné koketování s podnikáním, hazardní hra s lidskou důvěřivostí, byť úspěšná, přece nemůže nasytit lidský sen o vyšším poslání. Útočný a kousavý text si vybírá své terče lehce namátkově - fakty nabité, ve skutečnosti však jen normou či pudem vedené, průvodce z produkce Michelin Corporation a vůbec celý sebestravující komplex moderního turismu (kniha vyšla ještě před zemětřesením a ničivou vlnou v Tichomoří)... Úporným (tím spíš že je apatické a křečovitě standardní) hledáním vlastní identity, je možno nazvat styl intelektuála s citlivým vnímáním, ocitnuvším se ve světě ztracené bipolarity a velmi diskutabilních základů blahobytu. Úporné a nevzhledné, přece však tápání po lidské identitě, a zde je nutno vidět nevyvratitelně estetickou bázi autorova románu.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czPřidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)