Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.
Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2994483 obálek a 916954 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.
Autor: Neruda Jan
Rok: 1952
NKP-CNB: cnb000506406
OCLC Number: (OCoLC)50579226
OCLC Number: (ocolc)50579226
OKCZID: 112359817
Vydání: 3. vyd.
Citace (dle ČSN ISO 690):
NERUDA, Jan. Povídky malostranské. 3. vyd. Praha: Orbis, 1952. 293 s. Národní knihovna, sv. 4.
Neruda se nestal nikdy jen oslavovatelem malostranských krás malostranské podřímlé idyly, zapadlé mimo vír ruchu soudobého života. Vycházel sice z vnějšího vzhledu města a jeho obyvatelů, charakteristické prvky malostranského ovzduší dodávaly jeho postavám typickou určitost, ale tento zevnějšek nebyl vlastním cílem jeho uměleckých obrazů. Nešlo mu nikdy o zevnějšek, ale šlo mu vždy o podstatu věci. Pracoval podle slov Václavových v Týdnu v tichém domě: "Budu psát moderně, totiž pravdivě, brát osoby ze života, život v nahotě jeho líčit, přímo řeknu, co myslím a co cítím." (Dosl.)
Zdroj anotace: NK ČR