Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.
Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2970412 obálek a 907290 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.
Brněnské podzemí( kn. 3 ) | ||||||||
Autor: Svoboda, Aleš Hodnocení: 5.0 / 5 (1 hlasů) Související
AnotaceTřetí díl knihy mapující nové podzemní stavby a objevy brněnského podzemí Brno má stále velký počet doposud neznámých a do současnosti ještě neobjevených míst, která se k problematice historického podzemí úzce váží. Proto je tato publikace, v pořadí již třetí, doplněna o nálezy z období let 2006 až 2012, kdy bylo zaznamenáno hned několik zásadních objevů. Patří k nim nesporně podzemí Minoritského kláštera s množstvím sklepení a krypt, které byly v tomto časovém období poprvé po mnoha letech otevřeny a dokumentovány. Zcela unikátní byl nález historické odvodňovací štoly ze Špilberku, která prochází i historickým jádrem města. V místě jejího křížení s Českou ulicí byly dokonce identifikovány konstrukce středověkého mostu vedoucího přes někdejší městský příkop. S hradebním systémem také souvisí nález jedné z hradebních věží v Solniční ulici s dochovaným systémem střílen. Na ně pak navazuje objekt předbraní Běhounské brány, objevené v roce 2004 pod parkem u Rooseveltovy ulice. Všechny tyto nálezy byly pečlivě zdokumentovány a v tomto díle jsou prezentovány v nejrůznějších souvislostech. Kniha je rovněž doplněna o nikdy nezveřejněné fotografie a dokumenty mizejícího podzemí, které oživí vzpomínky na stavby nedávno zaniklé. Tři kapitoly jsou také věnovány té části podzemí, které bylo jako první zpřístupněno veřejnosti. Tento rozsáhlý projekt je rovněž spojen s nečekanými objevy, které byly v průběhu jeho realizace zaznamenány. Jedna z kapitol také ve svém výkladu opouští historické jádro města, aby čtenáře seznámila s podzemními objekty, které vznikly v pisárecké lokalitě, v ulici Hlinky. Rozsáhlé podzemní labyrinty budované od 18. až do začátku 20. století překvapí nejen svým rozsahem a spletitostí, ale i funkcí, pro kterou byly vytvořeny. Vydejme se tedy opět společně do podzemního světa, do zapomenutého, avšak stále živého organismu, kde čas ztrácí svou naléhavost a vzpomínky na minulost promlouvají k těm, kteří chtějí naslouchat. Odborný text psaný populární formou, anglické a německé shrnutí. Zdroj anotace: OKCZ - ANOTACE Z WEBU Dostupné zdroje
|