Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2892028 obálek a 873434 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Ježíš v Disneylandu: náboženství v postmoderní doběAutor: Lyon, David a Vlčková, Petra
Rok: 2002
ISBN: 9788020409416
NKP-CNB: cnb001120194
OCLC Number: (OCoLC)51186562
OKCZID: 110001215
Vydání: 1. vyd.

Citace (dle ČSN ISO 690):
LYON, David. Ježíš v Disneylandu: náboženství v postmoderní době. Překlad Petra VLČKOVÁ. 1. vyd. Praha: Mladá fronta, 2002. 270 s. Myšlenky, sv. 6.

Hodnocení: 3.4 / 5 (14 hlasů)


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné po přihlášení )
Národní digitální knihovna (dostupné po přihlášení )Anotace

 

Šokující metaforický název knihy pregnantně charakterizuje praktiky některých křesťanských církví v USA hlásat Evangelium v zábavních parcích (např. v disneylandech). Autor nazývá současnou konzumní společnost ovládanou nadnárodními obchodními řetězci i globálními informačními technologiemi (včetně Internetu) věkem informací, síťovou společností či postmodernou. Analyzuje důvod vzniku nových sekt i fundamentalismu, jak křesťanského, tak i islámského, jako reakci na přetechnizovaný svět s bezbřehou morálkou. Role elektronické církve, tj. církve prezentující se buď v televizi nebo na Internetu, v postmoderní době. Význam církevní liturgie pro postmoderního člověka. Nová dimenze času v postmoderní době jako bezčasý čas a stanoviska světových náboženství. Kniha je doplněna poznámkami, vyčerpávajícím přehledem použité literatury, sociologické i religiózní, předmětovým rejstříkem a osobním rejstříkem.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Můj antikvariát
Antikvarium s.r.o.
1. Podzemní antikvariát
Databázeknih.cz
Československá bibliografická databáze
KNIHCENTRUM.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)