Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2907942 obálek a 878213 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Eliška: příběh hluchoslepé holčičkyAutor: Jarníková, Ivana
Rok: 2005
ISBN: 9788023962062
NKP-CNB: cnb001632021
OCLC Number: (OCoLC)83978446
OKCZID: 110354006
Vydání: 1. vyd.

Citace (dle ČSN ISO 690):
JARNÍKOVÁ, Ivana. Eliška: příběh hluchoslepé holčičky. 1. vyd. Praha: Společnost pro ranou péči, 2005. 44 s.

Hodnocení: 3.6 / 5 (5 hlasů)


Digitální objekty

Národní digitální knihovna (dostupné pouze v této knihovně)
Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné pouze v této knihovně)Anotace

 

Autorka, jejíž dcera se narodila hluchoslepá, dává nahlédnout prostřednictvím deníkových záznamů a konkrétních praktických zkušeností do této složité problematiky a specifické výchovy takto postiženého dítěte. Sledujeme autorčinu výchovu hluchoslepé holčičky od prvních dnů života a její přístupy k tolik potřebným informacím, odborným poznatkům, na něž denně při péči o hluchoslepou holčičku narážela. Knížka je určena jak odborné veřejnosti, tak rodičům, kteří zápolí s tímto tragickým problémem. Rovněž srozumitelně vykládá funkci kochleárního implantátu, který je nezbytnou elektronickou smyslovou náhradou. Kochleární implantace nese možná rizika (poškození lícního nervu, poruchy rovnováhy, chuti), avšak při úspěšném zvládnutí operace a následné rehabilitace postižený slyší. Rodině Elišky se zatím částečně podařilo propojit svět hluchoslepé holčičky, které je dnes šest let, se světem vidících a slyšících - je to mimořádný úspěch součinnosti rodinné, lékařské a institucionální péče.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Databázeknih.cz
Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)