Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2847728 obálek a 855372 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Dión Chrýsostomos o výtvarném umění, náboženství a filosofii: Řeč olympijskáAutor: Pavlík, Jiří a Univerzita Karlova
Rok: 2004
ISBN: 9788024607580
NKP-CNB: cnb001294271
OCLC Number: (OCoLC)62204655
OKCZID: 110004459
Vydání: Vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
PAVLÍK, Jiří a Chrysostomos DION, ed. Dión Chrýsostomos o výtvarném umění, náboženství a filozofii: řeč olympijská. Vyd. 1. Praha: Karolinum, 2004. 115 s.


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné pouze v této knihovně)
Národní digitální knihovna (dostupné pouze v této knihovně)Anotace

 

Kniha seznamuje s dílem a životem Dióna Chrysostoma (Zlatoústého). Dión byl představitelem tzv. „druhé (či nové) sofistiky“, hnutí nájemných rétorů, učitelů a potulných filosofů, kteří se pokoušeli v kulturně politickém prostoru Římské říše oživit formální postupy attické rétoriky klasické doby. Text je srozumitelným a obohaceným překladem původního pramenu. Analyzuje Diónovu řeč na pozadí antických teorií rétorické „techné“, přičemž se zaměřuje na její uspořádání „dispositio“ a způsob argumentace „inventio“, vědomě pomíjí aspekt stylistický. Nechybí zasvěcená interpretace z hlediska obecně kulturního, filosofického a teologického.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Knihy.ABZ.cz
Městská knihovna v Praze
Srovname.cz
Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)