Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2873357 obálek a 865078 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Dítě v nesnázích: prevence, příčiny, terapieAutor: Elliott, Julian a Place, Maurice
Rok: 2002
ISBN: 9788024701820
NKP-CNB: cnb001093488
OCLC Number: (OCoLC)51189331
OKCZID: 110002523
Vydání: Vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
ELLIOTT, Julian. Dítě v nesnázích: prevence, příčiny, terapie. Vyd. 1. Praha: Grada, 2002. 206 s. Psyché.

Hodnocení: 4.0 / 5 (2 hlasů)


Digitální objekty

Národní digitální knihovna (dostupné po přihlášení )
Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné po přihlášení )Anotace

 

„Jen máloco dokáže v průměrném člověku vyvolat silnější pocity než záležitosti, které se týkají dětí.“ Tak uvozují Julian Elliott a Maurice Place svou odbornou publikaci Dítě v nesnázích. Nespornou výhodou autorské dvojice je, že jde o psychologa a psychiatra, na trh se tak dostává kniha, která spojuje podstatné aspekty klinické praxe, a může se tak stát velmi cennou pomůckou terapeutům a dalším klinickým odborníkům, kteří pracují nejen s dítětem samým, ale i s celou rodinou. Autoři podávají ucelený přehled „nesnází“, jež mohou postihnout každé dítě, ať již jde o prožitek traumatu, nemoci, o řadu školních potíží, dyslexii, poruchy příjmu potravy, ale i deprese, sexuální zneužití, alkohol nebo drogy, a zároveň upozorňují na možnosti terapie, komplexního přístupu a prevenci sekundárního traumatu. Kniha obdržela ocenění „Cena akademických knih“ 1998 a v českém překladu vychází pod odbornou patronací a s poznámkami nestora české dětské psychologie prof. PhDr. Zdeňka Matějčka, CSc.

Zdroj anotace: OKCZ - ANOTACE Z WEBUDostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
Můj antikvariát
Databázeknih.cz
Československá bibliografická databáze
KNIHCENTRUM.cz
Antikvariát Avion


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)