Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2889447 obálek a 872246 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Rodinná terapie: systemické a narativní přístupyAutor: Gjuričová, Šárka a Kubička, Jiří
Rok: 2003
ISBN: 9788024704159
NKP-CNB: cnb001281965
OCLC Number: (OCoLC)56672112
OKCZID: 110000476
Vydání: Vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
GJURIČOVÁ, Šárka. Rodinná terapie: systemické a narativní přístupy. Vyd. 1. Praha: Grada, 2003. 182 s. Psyché.

Hodnocení: 4.2 / 5 (6 hlasů)


Digitální objekty

Národní digitální knihovna (dostupné pouze v této knihovně)
Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné pouze v této knihovně)Anotace

 

Česká učebnice rodinné terapie propojuje teoretický výklad s praktickými ukázkami. Autoři se snaží na konkrétních rodinných příbězích a terapeutických případech ukázat aplikace popisovaných teorií v běžném životě. Upřednostňují systemický a narativní přístup, doplněný o genderovou problematiku. Terapeut v moderním pojetí rodinné terapie nezastává roli odborníka, který udílí rady ohledně správného fungování rodiny, ale vystupuje spíše jako pomocník v oblasti komunikace, pomáhá rodině nalézt vlastní cestu při řešení problematických situací. Rodina je zde pojímána jako celek, systém, viděný jednotlivými rodinnými příslušníky různě. A právě mnohočetné popisy tohoto systému, ovlivňované mimojiné i genderovou příslušností, jsou využívány při terapii. Kniha se dělí do tří bloků. První popisuje teoretické zdroje terapeutické práce a jejich praktické aplikace. V druhém bloku je načrtnut vývoj rodin, včetně proměn rodinného života. Třetí část knihy se zabývá praxí - terapií rodin, partnerských dvojic i jednotlivců, popisuje průběh terapie, přináší opět ukázky konkrétní terapeutické práce.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Můj antikvariát
Databázeknih.cz
KNIHCENTRUM.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)