Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2872968 obálek a 864900 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Naše dítě je velmi nadané: rukověť pro rodiče a učiteleAutor: Mönks, F. J. (Franz J.) a Ypenburg, Irene H.
Rok: 2002
ISBN: 9788024704456
NKP-CNB: cnb001123559
OCLC Number: (OCoLC)51190838
OKCZID: 110003548
Vydání: Vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
MÖNKS, F. J. Naše dítě je velmi nadané: rukověť pro rodiče a učitele. Vyd. 1. Praha: Grada, 2002. 98 s. Výchova a vzdělávání.


Digitální objekty

Národní digitální knihovna (dostupné po přihlášení )
Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné po přihlášení )Anotace

 

Autoři - členové mezinárodní společnosti ECHA (Společnost pro talent a nadání) poskytují kvalitní informace o výchově a vzdělávání dětí s nadprůměrným, vysokým nadáním. Tyto děti jsou často špatně vychovávány, jejich nadání je pedagogy potlačováno (mýty o neadekvátních zájmech dítěte, škodlivosti čtení a psaní v předškolním věku, snaha vychovávat všechny děti stejně - průměrně již v předškolních zařízeních atd.); rodiče nedostatečně, anebo naopak přespříliš dítě stimulují. Zbytečné a nenapravitelné chyby pak nezřídka vedou k nežádoucím poruchám vývoje nadaných dětí. Kniha podává výklad pojmu vysoké nadání, popisuje hlavní znaky pro jeho brzké rozpoznání, zásady správné výchovy nadaných dětí (individuální přístup, vhodné jednání s přiměřenou stimulací). Velký důraz je kladen na podnětné a pozitivně laděné sociální prostředí (školu, přátele, rodinu). Rady a výklady jsou podloženy konkrétními příklady z praxe. Jedná se o jednu z prvních knih v ČR na téma nadané dítě. Je určena rodičům i pedagogům. Zmiňuje mimojiné také reformní pedagogické hnutí, velmi vhodné pro vzdělávání nadaných dětí.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
Československá bibliografická databáze
KNIHCENTRUM.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)