Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2749365 obálek a 845773 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Víra je můj pevný hrad: rozhovory s arcibiskupem Karlem Otčenáškem a jeho přáteliAutor: Otčenášek, Karel a Svoboda, Bohumil
Rok: 2004
ISBN: 9788070217412
NKP-CNB: cnb001489083
OCLC Number: (OCoLC)58475037
OKCZID: 110033514

Citace (dle ČSN ISO 690):
OTČENÁŠEK, Karel. Víra je můj pevný hrad: rozhovory s arcibiskupem Karlem Otčenáškem a jeho přáteli. Praha: Vyšehrad, 2004. 291 s., [12] s. obr. příl. Rozhovory.

Hodnocení: 4.5 / 5 (2 hlasů)


Digitální objekty

Národní digitální knihovna (dostupné přes terminál )
Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné přes terminál )Anotace

 

Arcibiskup Karel Otčenášek, do svého odchodu do důchodu sídelní biskup královéhradecký, je jednou z nejvýznamnějších postav českého katolicismu druhé poloviny minulého století. Právě proto zkušený publicista dr. Bohumil Svoboda, mj. autor úspěšné knihy rozhovorů s msgre Jiřím Reinsbergem Hospodin rozjasnil svou tvář, se rozhodl představit širší veřejnosti osobnost tohoto nejen význačného kněze, ale též teologického myslitele, formou rozhovorů jak o jeho osudech životních, tak o jeho názorech mravních a náboženských. Obojí je neobyčejně zajímavé. Syn z chudé rodiny se dostal na počátku války do římského Nepomucena, po krátkém období určitého klidu byl po roce 1948 tajně vysvěcen na biskupa a ihned poté uvězněn. Po propuštění z vězení směl pracovat nejprve jen manuálně a pak působit na odlehlé faře, než mohl být roku 1990 uveden do svého úřadu: to vše mu dalo bohatou životní zkušenost. I jako teolog si zvolil ojedinělé a přece závažné téma: Ducha svatého. Síla jeho osobnosti zaujme i toho, kdo je mu životní zkušeností a způsobem myšlení vzdálen.


Dostupné zdroje

Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Můj antikvariát
Databázeknih.cz
1. Podzemní antikvariát
Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)