Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2291950 obálek a 577898 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Životní cyklus rozšířený a dokončený

Autor: Erikson, Erik H.
Rok: 1999
ISBN: 9788071062912
NKP-CNB: cnb000734267
OCLC Number: (OCoLC)43261953
OKCZID: 110006790

Citace (dle ČSN ISO 690):
ERIKSON, Erik H. Životní cyklus rozšířený a dokončený. Praha: NLN, Nakladatelství Lidové noviny, 1999. 128 s. Psychologie P, sv. 11.

Hodnocení: 3.0 / 5 (1 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna
Česká Digitální knihovna
Národní knihovna České republikyAnotace

 

Autor vychází z učení psychoanalýzy, které ovšem doplňuje ve svých koncepcích o sociální rozměr. V Eriksonově pojetí psychologický vývoj člověka probíhá v devíti základních stadiích, kde se setkává psychosexuální vývoj se sociální oblastí, vštěpovanou jedinci prostřednictvím kultury a komunikace s okolním (vnějším) světem. Během každého vývojového stadia člověk prochází krizí, která mu však může pomoci dosáhnout určitých psychosociálních ctností(ego kvalit). Původně Eriksonova teorie končila u osmého stadia životního cyklu, spojeného se stářím, které po překonání stagnace a zoufalství může dospět k integritě a moudrosti. Na sklonku svého života však Erikson spolu s manželkou Joan rozpracoval koncepci devátého stadia, kdy se člověk musí vyrovnat s pozdním stářím, spojeným s úbytkem sil a soběstačnosti, ale také se schopností gerotranscendence - překonání vázanosti na materiální svět, dospění do stavu klidu a hluboké moudrosti. Studie o psychosociálním vývoji člověka se opírá především o psychoanalýzu a humanistickou psychologii, ale také o životní zkušenosti posuzované očima psychologa a psychiatra.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
Československá bibliografická databáze
Zboží.cz
Můj antikvariát


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (44.192.112...)