Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2845936 obálek a 854080 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Zlaté ruce: příběh Bena CarsonaAutor: Carson, Ben, Murphey, Cecil B. a Šustková, Pavla
Rok: 1999
ISBN: 9788071723363
NKP-CNB: cnb000838920
OCLC Number: (OCoLC)84994212
OKCZID: 110551350

Citace (dle ČSN ISO 690):
CARSON, Ben. Zlaté ruce: příběh Bena Carsona. Vyd. 1. Praha: Advent-Orion, 1999. 203 s.

Hodnocení: 4.9 / 5 (4 hlasů)


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné po přihlášení )
Národní digitální knihovna (dostupné po přihlášení )Anotace

 

Autobiografický příběh úspěšného amerického černošského lékaře, neurochirurga který provádí nejnáročnější operace.Ben Carson pocházel z chudé americké černošské rodiny, vyrůstal bez otce, s maminkou, která pro své syny však vše obětovala, byla na ně nesmírně náročná a věřila v jejich schopnosti. Doktor Carson vypráví o své nelehké cestě, která ho dovedla až na vrchol lékařských dovedností a zkušeností. Jako neurochirurg baltimorské nemocnice provádí mnoho unikátních operací a proslavil se zvláště oddělením siamských dvojčat, která byla spojena temenem hlavy. V jeho vyprávění ožívají mnohé lidské osudy a naděje, zárověň však poskytuje prostor i k zamyšlení a inspiraci

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Můj antikvariát
Databázeknih.cz
Československá bibliografická databáze


Komentáře

Patrik Dominec (213.155.255...)
Kniha, která přináší příběh jednoho zpočátku neznámého černošského chlapce, postupem času, kdy roste a uvědomuje si svůj nelehký život, je svědectvím odvahy, talentu a přízně s Bohem a okolím. Ben Carson, coby neurochirurg, toho času (80. léta 20. stol.) lékař v nemocnici Johna Hopkinse vzešel ve známost jako prvotřídní specialista ve svém oboru při zákroku oddělení německých siamských dvojčat Benjamina a Patrika z Ulmu r. 1987. Podle posledních zpráv (wikipedia - Ben Carson) operoval se svým týmem r. 2003 v Singapuru 29-ti leté dvojčata iránského původu, Ladana a Laleh Bijani, jelikož se jednalo o velmi náročnou a rizikovou operaci došlo po 50-ti hodinách na sále k ztrátě krve pacientů, kteří na následky zemřeli. O rok později, v září operoval v nemocnici Johna Hopkinse dvojčata Leau a Tabeu Blockovi z Lemgu, Tabea zemřela po 30 hodinách probíhajícíh zákroku, její sestra po částečném oslepnutí tímto omezením, může vést normální život.
04.02.2014    Zdroj: Web obalkyknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)