Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2875842 obálek a 866247 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Filosofie utěšitelkaAutor: Anitius Manlius Torquatus Severinus Boëthius
Rok: 1995
ISBN: 9788071980216
NKP-CNB: cnb000113399
OKCZID: 110001922
Vydání: Ve Votobii vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
BOËTHIUS, Anitius Manlius Torquatus Severinus. Filosofie utěšitelka. Ve Votobii vyd. 1. Olomouc: Votobia, 1995. 217 s. Malá díla, sv. 37.

Hodnocení: 4.1 / 5 (47 hlasů)


Anotace

 

Nejčtenější a nejznámější dílo prvního filosofa středověku. Slavný text z konce antiky, který jeho autor, platónský filosof, křesťan a poslední Říman sepsal v žaláři císaře Theodoricha, kde čekal na smrt, již mu vynesly pomluvy od nepřátel. V podmanivých dialozích zaznívají nejhlubší filosofické a životní otázky, na něž Boëthiovi odpovídá zosobněná Filosofie. Jde o jeden z nejkrásnějších a nejzásadnějších textů dějin filosofie, který se v dějinách křesťanského myšlení setkal s širokou recepcí. Autor tu vystupuje jako přesvědčený platonik, jenž si natolik vystačí rozumovými důvody i v těch nejobtížnějších bodech, že si vysloužil podezření, zda byl vůbec doopravdy křesťanem. Jeho úvahy o smrti, životě, osudu a prozřetelnosti dodnes neztratily nic ze svého půvabu.

Zdroj anotace: OKCZ - ANOTACE Z WEBUDostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
Můj antikvariát
Databázeknih.cz
Československá bibliografická databáze
KNIHCENTRUM.cz
Antikvariát Avion


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)