Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2875565 obálek a 866082 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Toulky českou minulostíAutor: Hora-Hořejš, Petr a Novák, Vladimír
Rok: 1997
ISBN: 9788072140398
NKP-CNB: cnb000281385
OCLC Number: (OCoLC)84940566
OKCZID: 110085226
Vydání: 1. vyd.

Citace (dle ČSN ISO 690):
HORA-HOŘEJŠ, Petr. Toulky českou minulostí. Ilustrace Vladimír NOVÁK. 1. vyd. Praha: Baronet :, Via Facti, 1997. 230 s.

Hodnocení: 5.0 / 5 (1 hlasů)


Digitální objekty

Národní digitální knihovna (dostupné pouze v této knihovně)
Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné pouze v této knihovně)Anotace

 

Šestá část populárního výkladu českých dějin pojednává o českém národním obrození. Autor sleduje význam vesnických učitelů, herců a divadelníků, novinářů a spisovatelů pro rozvoj národního cítění. Z postav je pozornost věnována V. Thámovi, V. M. Krameriovi, J. Dobrovskému, J. Jungmannovi, J. Šafaříkovi, B. Bolzanovi, J. S. Preslovi, J. E. Purkyněmu. Samostatná kapitola pojednává o falzech rukopisů a o počátcích moderního vědeckého myšlení. Uvedeny jsou významné budovy spojené se životem a vzděláním národa: Klementinum, Stavovské divadlo, Národní muzeum. Samostatný oddíl pojednává o spisovatelích K. H. Máchovi, J. K. Tylovi a o B. Němcové. Autor se také rozepisuje o počátcích železniční dopravy a prvních manufakturách počínajícího kapitalismu. Mapa obrozenecké Prahy, chronologie událostí, rejstříky.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Knihy.ABZ.cz
Srovname.cz
1. Podzemní antikvariát
Databázeknih.cz
Československá bibliografická databáze
KNIHCENTRUM.cz
Antikvariát Avion


Komentáře

Hobr (82.117.130...)
Velice pěkně napsaný soubor knih který čtenáře upotá svou jednoduchostí , srozumitelností , posloupností tak že obsahu porozumí i úplný začátečník a laik co se historie týče. Ve spojení s poslechem audio nahrávek na nosičích CD , upoutá k zájmu o historii i takové čtenáře , kteří doposud k tomuto tématu byly neteční.
22.02.2012    Zdroj: Knihovna Trinec


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)
 
 
 

Seznam literatury