Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2892039 obálek a 873440 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Steiner, aneb, Co jsme dělaliAutor: Fahrner, Martin
Rok: 2001
ISBN: 9788072271009
NKP-CNB: cnb001027723
OCLC Number: (OCoLC)49307325
OKCZID: 110072470
Vydání: Vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
FAHRNER, Martin. Steiner, aneb, Co jsme dělali. Vyd. 1. Brno: Petrov, 2001, 159 s. New line, 32. ISBN 80-7227-100-8.

Hodnocení: 5.0 / 5 (1 hlasů)


Digitální objekty

Národní digitální knihovna (dostupné pouze v této knihovně)
Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné pouze v této knihovně)Další vydání
Anotace

 

V zaujatém, jemně ironickém i sebeironickém líčení předkládá autor životní osudy svých rodičů i svůj vlastní, jako nehrdinský zápas s životem tak, aby byl hrán za barvy Dobra. V líčení dominuje příběh tatínka, fotbalisty a malého velkého bojovníka, v jehož životních osudech, někdy až komicky nehrdinských, ale velmi lidských autor vyhmatává ono malé hrdinství, které je potřebné pro zachování morálky mužstva. V pravidlech fotbalového zápasu a ve fotbalových reáliích pak nachází paralely pro pravidla a reálie svého vlastního života, který se ubírá klikatými, ale pro člověka, prožívajícího mládí v letech normalizace dosti běžnými stezkami... Z krátkých, skvěle vystavěných a vypointovaných příběhů se tak splétá přívětivý, naléhavě láskyplný román o osudech několika obyčejných lidí od šedesátých let a sovětské okupace po současnost. Ale to není to hlavní, oč jde. Autor v každém z příběhů sděluje: Není důležité, jak velký zápas se hraje, ani, jestli právě teď vyhráváme. Ale nesmíme zapomenout, na jaké straně stojíme - a jestli při nás stojí někdo, s kým se můžeme obdarovávat láskou.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Amazon
Můj antikvariát
Databázeknih.cz
Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)