Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2845611 obálek a 853819 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Tvořivá hra jako cesta k pochopení literárního dílaAutor: Beránková, Eva
Rok: 2002
ISBN: 9788072381821
NKP-CNB: cnb001201661
OCLC Number: (OCoLC)53262652
OKCZID: 110003954
Vydání: 1. vyd.

Citace (dle ČSN ISO 690):
BERÁNKOVÁ, Eva. Tvořivá hra jako cesta k pochopení literárního díla. 1. vyd. Plzeň: Fraus, 2002. 106 s. Moderní pedagogika v teorii a praxi : zkušenosti, nápady, inspirace.

Hodnocení: 4.0 / 5 (1 hlasů)


Anotace

 

Autorka prezentuje na konkrétních příkladech řadu modelových situací, které vycházejí z četby literárních textů a práce s nimi. Uvádí metodické postupy, které poslouží k vybavení žáků potřebnými dovednostmi (rozvoj hlasových a pohybových schopností, představivosti, rytmického cítění, komunikace a tvořivosti). Především pak metody a postupy, které slouží k prověření vlastních postojů, poznávání sebe sama a ostatních (nejrůznější improvizace, provázené přímými prožitky). V neposlední řadě metody a postupy směřující ke sdělování tématu a postojů k němu (práce s metaforou, s různými vyjadřovacími prostředky, dramatizace, metody tvorby divadelního představení apod.). Příručka je dokladem toho, že tvořivá dramatika pomáhá žákům orientovat se v literárních textech, najít v nich skryté významy, zkoumat motivy jednání, identifikovat se s literárními postavami, vciťovat se do jejich postojů, zkoumat jejich motivace a učit se tak vnímavosti a toleranci. Publikace je především zdrojem řady nápadů, metod, které oživí hodiny literární výchovy.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
Knihy.ABZ.cz
Books & Books s.r.o.
Srovname.cz
Můj antikvariát
Databázeknih.cz
Československá bibliografická databáze
KNIHCENTRUM.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)