Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2875525 obálek a 866073 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Svědek naděje : životopis papeže Jana Pavla IIAutor: Weigel, George
Rok: 2005
ISBN: 9788072521142
NKP-CNB: cnb002898935
OCLC Number: (OCoLC)1005711497
OKCZID: 110477612
Vydání: Vydání druhé

Citace (dle ČSN ISO 690):
WEIGEL, George. Svědek naděje: životopis papeže Jana Pavla II. Vydání druhé. Přeložil Karel DEUTSCHMANN, přeložila Jana ZVĚŘINOVÁ, přeložil Věra ŠEDÁ, přeložil Viktor FAKTOR. Praha: Práh, 2005, 879 s. ISBN 80-7252-114-4.

Hodnocení: 4.7 / 5 (11 hlasů)


Anotace

 

Autorizovaný životopis Jana Pavla II. Unikátní portrét papeže Jana Pavla II. – člověka, myslitele a vůdce, jehož víra v Boha definovala pravidla nového přístupu ke světové politice a změnila chod dějin. Autor čtenáře seznamuje s papežovou nezanedbatelnou úlohou v několika nedávných událostech, například při pádu komunismu. Obsahuje také dříve nevydanou papežovu korespondenci s Leonidem Brežněvem, Michailem Gorbačovem a Tengem Siao-pchingem a čerpá přitom z dosud nezveřejněných autobiografických vzpomínek papeže. Kniha Svědek naděje se věnuje rovněž papežově úsilí postavit mosty do jiných křesťanských společenství a také do islámu, judaismu a dalších významných světových náboženství, podává analýzu návrhů Jana Pavla na posílení demokratických společností v jednadvacátém století a obsahuje stručné shrnutí nejvýznamnějších nauk, jež papež během svého pontifikátu publikoval. Dramatický příběh papeže Jana Pavla II. je dokreslen překlady jeho poezie, detailními vzpomínkami těch, kteří papeže poznali jako mladého muže, kněze a přítele, a obsažnými rozhovory s katolickými vůdci z celého světa.

Zdroj anotace: OKCZ - ANOTACE Z WEBUDostupné zdroje

Antikvarium s.r.o.
Databázeknih.cz
Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)