Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2846207 obálek a 854309 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Nácvik křesťanství: Suďte sami!Autor: Kierkegaard, Søren Aabye a Thulstrup, Marie Mikulová
Rok: 2002
ISBN: 9788073250041
NKP-CNB: cnb001190107
OCLC Number: (OCoLC)53273555
OKCZID: 110007142
Vydání: 1. vyd.

Citace (dle ČSN ISO 690):
KIERKEGAARD, Søren Aabye. Nácvik křesťanství: Suďte sami!. 1. vyd. Brno: Centrum pro studium demokracie a kultury, 2002. 279 s.

Hodnocení: 4.0 / 5 (10 hlasů)


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné po přihlášení )
Národní digitální knihovna (dostupné po přihlášení )Anotace

 

Spis Nácvik křesťanství se zabývá Kristovým apelem na člověka, jehož cílem by se mělo stát subjektivní probuzení. Cíl lze dosáhnout pouze pravdivým uchopením samé podstaty křesťanství - Kristus musí být vnímán jako vyvýšený Bůh či ponížená lidská bytost. Výzva k probuzení zosobňuje skutek poníženého a bezmocného historicky existujícího člověka! Dánský mystik v tomto díle rovněž zkoumá pojem pohoršení v podobě negativního lidského postoje k víře. Křesťan se v situaci pohoršení ocitá na rozhraní víry a nevíry, kdy hraje důležitou roli lidský rozum. Toto ideové východisko se stalo základem analýzy pohoršení v případě chápání Krista coby Boho-člověka a střetu jeho lidství s oficiálním řádem společnosti. Kierkegaard dále analyzuje jednotlivé formy pohoršení... Cesta ze stavu pohoršení spočívá pouze v hluboké víře! Závěrečná část díla se zabývá Kristovým slibem, že z výsosti k sobě všechny přitáhne. Snaha postihnout daný skutek: požadavek nejvyšší křesťanské ideality musí být vysloven, představen a slyšen. Druhé dílo, Suďte sami!, odhaluje schopnost každé lidské bytosti poznat pravdu z víry, neboť všichni jsme předem nadáni poznáním a teprve poté se rozhodujeme o způsobu vlastního života.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
1. Podzemní antikvariát
Můj antikvariát
Databázeknih.cz
Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)