Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2323956 obálek a 585924 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Odvaha být.

Autor: Tillich, Paul
Rok: 2004
ISBN: 9788073250164
NKP-CNB: cnb001299466
OCLC Number: (OCoLC)56858199
OKCZID: 110017855

Citace (dle ČSN ISO 690):
TILLICH, Paul. Odvaha být. 1. vyd. Brno: Centrum pro studium demokracie a kultury, 2004. 138 s. Cogitatio religionis, 1.


Digitální objekty

Národní digitální knihovna (dostupné po registraci)
Moravská zemská knihovna
Národní knihovna České republikyAnotace

 

Modernita zrodila kriteria redukující náboženství na víru v neuvěřitelné. Věřící se pokusili přizpůsobit víru moderním normám uvěřitelnosti nebo modernitu naprosto odmítli. Sekulární část společnosti na vzniklé dilema reagovala vytvořením absolutního kulturního principu (kolektivismus, konformismus). Zatímco kolektivismus se prosadil v komunismu a fašismu, konformismus se usadil v kapitalismu. Tento triumf sekulárního modernismu inicioval vznik nové filozofické a kulturní pozice: existencialismu. Existencialismus vymezuje základní otázky vztahu jednotlivce a Boha či vesmíru a vychází z odporu k metafyzickým jistotám západní teologie. Tillich zde nachází kořeny odvahy, kdy lidská bytost našla sílu existovat jako individuum, které však svoji poslední jistotu může čerpat výlučně z absolutní víry. Absolutní víra zosobňuje odvahu, zahrnující radikální pochybování o Bohu a transcendenci teistické myšlenky Boha (tzv. víra v Boha nad Bohem).

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Můj antikvariát


Přidat komentář a hodnocení

Od: (3.236.122...)