Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2171268 obálek a 536592 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Bohové na nebesích: astronomie, náboženství a kultura od starověku až po renesanci

Autor: Chapman, Allan, Damová, Radmila
Rok: 2003
ISBN: 9788073410445
NKP-CNB: cnb001249500
OCLC Number: (OCoLC)53860298
OKCZID: 110070763

Citace (dle ČSN ISO 690):
CHAPMAN, Allan. Bohové na nebesích: astronomie, náboženství a kultura od starověku až po renesanci. Překlad Radmila DAMOVÁ. 1. vyd. v českém jazyce. Praha: BB art, 2003. 277 s., [8] s. obr. příl.
Zdroj:


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna
Národní knihovna České republikyAnotace

 

Všechny známé civilizace se už od dávnověku věnovaly pozorování noční oblohy. Zaznamenávaly pohyby hvězd, které považovaly za bohy na nebesích. Kromě náboženských interpretací tato pozorování sloužila i praktickým a životně důležitým věcem - určení slunovratu, stanovení záplav na Nilu, námořní navigaci, vývoji kalendáře apod. Autor dokazuje, že rozvoj vědy na základě těchto poznatků podpořila myšlenka, že svět stvořil jediný Bůh, který lidskou inteligenci vytvořil tak, aby byla schopna pochopit fungování přírody i vesmíru. Tato jednotící myšlenka je obsažena jak v židovské víře, tak v křesťanství i islámu. Zejména vznik islámu znamenal značný pokrok v rozvoji vědeckých poznatků. Autor dokazuje rovněž silný přínos církevních škol a institucí k rozvoji poznání a tvrdí, že bez náboženského vědomí by věda asi nikdy nevznikla.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Můj antikvariát


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (3.235.74...)