Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2875103 obálek a 865905 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

O osamělosti umírajících v našich dnechAutor: Elias, Norbert, Bláhová, Alena a Korte, Hermann
Rok: 1998
ISBN: 9788085844399
NKP-CNB: cnb000307963
OCLC Number: (OCoLC)42028890
OKCZID: 110315167
Vydání: Vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
ELIAS, Norbert. O osamělosti umírajících v našich dnech. Překlad Alena BLÁHOVÁ. Vyd. 1. Praha: Nakladatelství Franze Kafky, 1998. 66 s. Člověk v zrcadle.

Hodnocení: 4.1 / 5 (9 hlasů)


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné po přihlášení )
Národní digitální knihovna (dostupné po přihlášení )Anotace

 

Lidská bytost se obává vlastní smrtelnosti, proto je smrt problém živých. Někteří lidé klidně přijímají vědomí vlastní smrti, neboť nepodléhají dětské úzkosti z konce bytí. Většinová populace je však ovládána sebeláskou, která popírá smrtelnost. Pohled na umírajícího tuto falešnou představu ohrožuje, jelikož smrt lidské bytosti se jeví jako připomínka vlastní smrtelnosti. Většina obyvatelstva není tudíž schopna poskytnout umírajícímu odpovídající pomoc a náklonnost. Tento psychologický jev se zákonitě odráží ve společnosti, která smrt chápe jako výrazné nebezpečí a odsouvá ji do sociálního zákulisí. Umírající jsou vykazováni zespolečnosti a izolováni... Žádná lidská bytost by za svého života neměla pocítit, že živí ji vyloučili ze svého středu. Elias toto myšlenkové východisko aplikuje na rozbor způsobu umírání a představy smrti v rozvinutějších společnostech. Velice zajímavá studie jednoho z nejuznávanějších sociologů druhé poloviny dvacátého století nedosahuje významu jeho klíčových děl (např. O procesu civilizace, Dvorská společnost).

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Můj antikvariát
Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)