Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2907389 obálek a 877850 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Podpora optimálního rozvoje osobnosti dětí z prostředí minorit: sociální, pedagogické a psychologické aspekty utváření osobnosti romských dětí a dětí z prostředí jiných minoritAutor: Smékal, Vladimír
Rok: 2003
ISBN: 9788085947823
NKP-CNB: cnb001299230
OCLC Number: (OCoLC)56856898
OKCZID: 110000186
Vydání: Vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
SMÉKAL, Vladimír, ed. Podpora optimálního rozvoje osobnosti dětí z prostředí minorit: sociální, pedagogické a psychologické aspekty utváření osobnosti romských dětí a dětí z prostředí jiných minorit. Vyd. 1. Brno: Barrister & Principal, 2003. 197 s. Psychologie.

Hodnocení: 5.0 / 5 (1 hlasů)


Digitální objekty

Národní digitální knihovna (dostupné pouze v této knihovně)
Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné pouze v této knihovně)Anotace

 

Publikace přináší soubor studií, které tvoří výběr přednášek proslovených na mezinárodní konferenci v roce 2003. Konferencí vyvrcholilo tříleté zkoumání překážek a možností optimalizace vývoje osobnosti dětí z romského prostředí i z prostředí jiných minorit. Na výzkumu se podíleli také odborníci z České a Slovenské republiky, a tak především (ale nejen) jejich příspěvky jsou uveřejněny v tomto sborníku. Jednotlivé studie se zabývají soužitím příslušníků minorit a majoritní společnosti, kdy hlavní pozornost se soustřeďuje na děti a mládež, možnosti jejich integrace, výuky a vzdělávání, ale také utváření jejich identity a sebereflexe. Autoři se snaží nalézt vhodná řešení pro soužití v multikulturní společnosti, kde minority mají svá práva i povinnosti. Aktuální témata, zvláště v souvislosti se vstupem ČR do Evropské unie.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Městská knihovna v Praze
Můj antikvariát
Databázeknih.cz
Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)