Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2748194 obálek a 845485 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

O dětech a smrtiAutor: Kübler-Ross, Elisabeth, Královec, Jiří a Nadační fond Klíček
Rok: 2003
ISBN: 9788090308619
NKP-CNB: cnb001284499
OCLC Number: (OCoLC)56860926
OKCZID: 110080055

Citace (dle ČSN ISO 690):
KÜBLER-ROSS, Elisabeth. O dětech a smrti. Překlad Jiří KRÁLOVEC. Praha: Ermat, 2003. 311 s.

Hodnocení: 4.5 / 5 (8 hlasů)


Digitální objekty

Národní digitální knihovna (dostupné přes terminál )
Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné přes terminál )Anotace

 

Kniha O dětech a smrti (ve Spojených státech poprvé vyšla v roce 1983) je autorčinou první publikací zaměřenou výhradně na děti; Elisabeth Kübler-Rossová ji napsala po deseti letech práce s umírajícími dětmi. Kniha je určena nejen těm, kdo se s umíráním u dětí setkávají v rámci svého povolání (zdravotníci, psychologové, příslušníci nejrůznějších pomáhajících profesí), ale tentokrát ve značné míře i lidem, které smrt dítěte někdy zasáhla v jejich osobním životě: rodičům, sourozencům, příbuzným, blízkým přátelům... - a těm všem chce nabídnout útěchu a naději. Autorka se zvlášť věnuje úmrtím úplně malých dětí (před narozením nebo krátce po něm), úmrtím v důsledku vážné nemoci, úmrtím náhlým a nečekaným (kupříkladu v důsledku nehody, zločinu či dětské sebevraždy), ale zabývá se i tím, jak děti smrt vnímají a jak na ni reagují, setkají-li se s ní třeba u jiných rodinných příslušníků. Velký prostor je věnován potřebám nemocných lidí, i těch, kdo je doprovázejí, a také třeba tomu, co pro rodinu nemocného nebo zemřelého dítěte mohou udělat přátelé... Kniha nemá povahu teoretizující akademické publikace, ale vlídného a srozumitelného povídání, opřeného o vyprávění skutečných příběhů. Vydání knihy finančně podpořil pan Michal David, při výrobě publikace výrazně pomohlo nakladatelství ERMAT Praha, s.r.o.

Zdroj anotace: OKCZ - ANOTACE Z WEBUDostupné zdroje

Můj antikvariát
Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)