Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2889424 obálek a 872219 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Ve jménu života vašeho...ISBN: 9788024642505
OKCZID: 128032051

Citace (dle ČSN ISO 690):
Ve jménu života vašeho... Druhé, rozšířené vydání. Praha: Univerzita Karlova, nakladatelství Karolinum, 2019. 111 stran.

Hodnocení: 5.0 / 5 (3 hlasů)


Anotace

 

Sborník připomíná památku tří mužů, kteří se na počátku r. 1969 upálili, aby upozornili na politickou situaci v Československu.Téměř třicet let po prvním vydání publikace Univerzity Karlovy ke 20. výročí upálení Jana Palacha, Jana Zajíce a Evžena Plocka, vychází sborník v nové grafické podobě a doplněný o další texty. Obsahuje výpovědi svědků upálení, ošetřujících zdravotníků nebo přátel obětí. Najdeme zde také články z dobového tisku, prohlášení Univerzity, rozhovory s disidenty, úvahy historiků, politologů a filozofů. Články jsou doplněny dokumentárními fotografiemi z pohřbů. Najdeme zde také životopisné medailóny všech třech zahynuvších a jejich fotografie.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Databázeknih.cz
Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)