Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2907942 obálek a 878213 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Speciální pedagogika : prevence a diagnostika : terapie a poradenství : vzdělávání osob s různým postižením : člověk s handicapem a společnostAutor: Josef Slowík
Rok: 2007
ISBN: 9788024717333
NKP-CNB: cnb001643179
OCLC Number: (OCoLC)187295066
OKCZID: 110003881
Vydání: Vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
SLOWÍK, Josef. Speciální pedagogika. Vyd. 1. Praha: Grada, 2007. 160 s. Pedagogika.

Hodnocení: 4.6 / 5 (5 hlasů)


Digitální objekty

Národní digitální knihovna (dostupné pouze v této knihovně)
Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné pouze v této knihovně)Anotace

 

Potřeba a snaha léčit choroby a napravovat vady či poruchy je stará stejně jako nemoci a postižení. Druhem léčby však může být i vzdělávání a úspěšné začlenění do společnosti. Obor speciální pedagogiky se vyprofiloval postupně při hledání optimálních přístupů k handicapovaným lidem a ve snaze vychovávat, vzdělávat a rozvíjet tyto jedince tak, aby nakonec byli schopni prožívat i navzdory různým znevýhodněním kvalitní a smysluplný život. Vždyť trend celoživotního učení a trvalého osobnostního rozvoje se postižených lidí týká stejně jako všech ostatních. Snad této snaze pomůže i kniha Speciální pedagogika, která je určena především jako učební text studentům příslušných oborů na pedagogických a filozofických fakultách. Snad svým pečlivým zaměřením na jednotlivé typy vad a postižení, kterým se postupně a velice detailně věnuje, přispěje k rozvoji tohoto oboru a většímu zájmu o něj.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

NK Praha
Martinus
Knihy.ABZ.cz
Srovname.cz
Můj antikvariát
GRADA Publishing, a.s.
Databázeknih.cz
Československá bibliografická databáze
KNIHCENTRUM.cz
Antikvariát Avion


Komentáře

Skvělé uvedení do problematiky jednotlivých postižení, které je srozumitelné i pro laiky nebo pracovníky mimo oblast sociální práce
01.08.2016    Zdroj: Web obalkyknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)
 
 
 

Seznam literatury