Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2875546 obálek a 866082 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Sto zázrakůAutor: Zuzana Růžičková
Rok: 2019
ISBN: 9788024938516
OKCZID: 128058022

Citace (dle ČSN ISO 690):
RŮŽIČKOVÁ, Zuzana. Sto zázraků: z koncentračních táborů na mezinárodní koncertní pódia. Překlad Wanda DOBROVSKÁ. Vydání první. Praha: Euromedia Group, 2019. 413 stran, 16 nečíslovaných stran obrazových příloh.

Hodnocení: 4.6 / 5 (7 hlasů)


Anotace

 

Beletristické zpracování vzpomínek slavné cembalistky vychází z četných rozhovorů, v nichž Zuzana Růžičková podala svědectví o koncentračních táborech, životě hudebníků za železnou oponou a lidských a uměleckých zázracích svého nevšedního života.Britská novinářka Wendy Holdenová se s českou umělkyní osobně setkala až těsně před její smrtí v roce 2017, kdy od ní získala pověření uspořádat její memoáry. Kniha je členěna do 14 kapitol, které postupně odkrývají období let šťastného, hudbou naplněného dětství a následně těžkého dospívání v táborech Terezín, Osvětim II-Březinka a Bergen-Belsen. Tyto pasáže prostřídávají kapitoly poválečné, které poodhalují nelehký návrat k hudbě a zákulisí kontrolované hudební scény Československa let 1945-1989. Její příběh je výpovědí o hrůzách holocaustu, svobodě v umění i umělecké nesvobodě, ale zejména je oslavou odvahy a odolnosti člověka a krásy života naplněného hudbou. Růžičková v textu vzpomíná na řadu zajímavých osobností a událostí, jako typově memoárová literatura však tato kniha bohužel postrádá jmenný a věcný rejstřík a poznámkový aparát.

Zdroj anotace: NKPDostupné zdroje

Databázeknih.cz
KNIHCENTRUM.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)