Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2892028 obálek a 873434 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Kam jedeme, tati?Autor: Fournier, Jean-Louis
Rok: 2009
ISBN: 9788025126943
NKP-CNB: cnb002033664
OCLC Number: (OCoLC)614283037
OKCZID: 110484104
Vydání: Vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
FOURNIER, Jean-Louis. Kam jedeme, tati?. Vyd. 1. Brno: Computer Press, 2009. 111 s.

Hodnocení: 4.5 / 5 (176 hlasů)


Digitální objekty

Národní digitální knihovna (dostupné pouze v této knihovně)
Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné pouze v této knihovně)Anotace

 

Hořký příběh dvou těžce tělesně i duševně postižených chlapců.. Stručný popis knihy Kam jdeme, tati?: Milý Mathieu, Milý Thomasi, když jste byli malí, býval jsem o Vánocích někdy v pokušení darovat vám nějakou knížku, třeba Tintina. Mohli bychom si o ní potom společně povídat. Tintina znám dobře, všechny jeho příběhy jsem několikrát četl. Ale nikdy jsem to neudělal, bylo to zbytečné, neuměli jste číst. Nikdy se to ani nenaučíte. Vašimi vánočními dárky zůstanou už navždycky jen kostičky nebo autíčka… Teď, když Mathieu odešel hledat svůj balon někam, kde mu ho už nemůžeme pomoct najít, teď, když Thomas, který na Zemi zůstal, má hlavu čím dál tím víc v oblacích, vám chci přece jen jednu knihu věnovat. Knihu, kterou jsem napsal pro vás. Aby se na vás nezapomnělo, abyste nebyli jen fotkou na průkazu ZTP. Jean-Louis Fournier napsal s nadhledem a cynickým humorem hořký příběh svých dvou těžce tělesně i duševně postižených synů. Vzpomínky a příhody, často popisované jen na několika řádcích a vždy s brilantní pointou, téměř vždy zamrazí v zádech.  Kniha byla oceněna v roce 2008 cenou Prix Femina, porotou složenou výhradně z žen, ale její příběh dojme každého, kdo má vlastní děti nebo zkušenosti s hendikepovanými.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

NK Praha
Knihy.ABZ.cz
Srovname.cz
Antikvariát Kodytek
Zboží.cz
Databázeknih.cz
1. Podzemní antikvariát
Československá bibliografická databáze
KNIHCENTRUM.cz


Komentáře

Odvážná kniha, chtělo se mi brečet, chtělo se mi smát. Přečetla jsem ji jedním dechem, doporučuji.
11.03.2013    Zdroj: SKAT - Souborný katalog

Opravdu skvělá kniha s obrovskou hloubkou prožitku, které osloví úpně každého.
08.11.2011    Zdroj: SKAT - Souborný katalog

Jedna z nejemotivnějších knih, které jsem v životě četl. Pro rodiče nemůže být snad nic hroznějšího, než to, co prožil autor. Skutečně ho obdivuji, že měl odvahu přiznat své skutečné pocity a myšlenky.
23.07.2010    Zdroj: SKAT - Souborný katalog


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)