Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2875565 obálek a 866082 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Od podzimu do léta pohádka k nám přilétáISBN: 9788026213727
OKCZID: 127940403

Citace (dle ČSN ISO 690):
VOŠČEKOVÁ, Hana. Od podzimu do léta pohádka k nám přilétá: roční projekt pro MŠ. Ilustrace Lenka PROCHÁZKOVÁ. Vydání první. Praha: Portál, 2018. 127 stran.

Hodnocení: 4.0 / 5 (2 hlasů)


Anotace

 

Příručka představuje 21 pohádek rozdělených dle ročních období, které autorka zpracovala jako vhodné náměty pro rozvoj klíčových kompetencí předškolních dětí. Nejen pro pedagogy a vychovatele, ale i pro společnou práci rodičů s dětmi.Kniha obsahuje řadu zajímavých námětů na “aktivní” čtení předškolákům. Dvě desítky známých a jednu novější pohádku autorka zpracovala tak, že každé čtení doplnila otázkami sloužícími k rozvoji čtenářských kompetencí, slovní zásoby, ale i fantazie a představivosti. Děti se díky vhodným dotazům a úkolům mají zamýšlet nad textem, naučit se s ním pracovat, chápat ale třeba i poměrně složité abstraktní pojmy jako emoce, lidské vlastnosti nebo etická pravidla chování k druhým. Důležitým cílem je též seznámit děti s pravidly spolupráce a chování ve skupině. Činnosti, obsah pohádky i zvolené pomůcky jsou voleny dle ročních období. Příručka tak může velmi dobře posloužit zvláště k rozvoji témat rodina, příroda či zvířata.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Databázeknih.cz
Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)