Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2845298 obálek a 853562 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Jakou barvu má pondělí?Rok: 2018
ISBN: 9788026213888
OKCZID: 127940366

Citace (dle ČSN ISO 690):
CARIELLO, Carrie. Jakou barvu má pondělí?: jak autismus změnil jednu rodinu k lepšímu. Překlad Monika KITTOVÁ. Vydání první. Praha: Portál, 2018. 165 stran.

Hodnocení: 4.0 / 5 (47 hlasů)


Anotace

 

Vyprávění americké matky o tom, jak vypadá rodinný život, když u jednoho z dětí je diagnostikována porucha autistického spektra.Carrie Cariello se svým manželem vychovává pět dětí. Jedno z nich, Jack, vnímá svět jiným způsobem než ostatní, je totiž autista. Život s ním přináší celé rodině starosti i radosti. Díky Jackovi rodina zažívá veselé příhody, ale také situace, ze kterých jde hlava kolem. Jack svým rodičům i sourozencům poskytuje cenné životní lekce, učí je zvládnout nezvladatelné, vidět to, co by v "normálním" světě přehlédli. Matka a zároveň autorka knihy píše nejen o Jackovi, ale i o svých ostatních dětech, o celé rodině, která tvoří jeden nerozdělitelný celek. Snaží se ukázat výchovu autistického dítěte jako výzvu a příležitost, jak změnit celou rodinu k lepšímu.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Databázeknih.cz
Československá bibliografická databáze
KNIHCENTRUM.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)