Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2913107 obálek a 881084 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Dítě s autismem a emoceRok: 2019
ISBN: 9788026214359
OKCZID: 128052047

Citace (dle ČSN ISO 690):
SCARPA, Angela. Dítě s autismem a emoce: program pro práci s dětmi. Překlad Petra DIESTLEROVÁ. Vydání první. Praha: Portál, 2019. 159 stran.

Hodnocení: 4.0 / 5 (2 hlasů)


Anotace

 

Seznámení s Programem na zvládání stresu a hněvu (STAMP), který pomáhá dětem s vysoce funkčním autismem či Aspergerovým syndromem tlumit negativní pocity.Program STAMP je určen pro práci s dětmi ve věku 5-7 let, u nichž byl diagnostikován vysoce funkční autismus či Aspergerův syndrom. Tj. cílí na předškolní a mladší školní věk dětí s PAS. Za rozhodující se zde považuje především vývojová úroveň, více než skutečný věk dítěte. Základem programu je kognitivně-behaviorální terapie, prosazovaná dr. Tonym Attwoodem. Cílem programu, tak jak se teoreticky i prakticky popisuje v knize, je pomoci dětem s PAS utlumit negativní pocity a posílit ty pozitivní. K tomu slouží devět skupinových sezení dětí s terapeuty, kdy na základě her a aktivit probíhá citová výchova, kognitivní restrukturování a práce s emocemi. Není opomenuto ani domácí procvičování s rodiči.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Databázeknih.cz
Československá bibliografická databáze
KNIHCENTRUM.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)