Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2748728 obálek a 845545 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Mít, nebo být?Autor: Fromm, Erich
ISBN: 9788026216469
OKCZID: 128427599

Citace (dle ČSN ISO 690):
FROMM, Erich. Mít, nebo být?. Překlad Jan LUSK. Vydání páté, v tomto překladu třetí, v Portále první. Praha: Portál, 2020. 238 stran. Klasici.

Hodnocení: 4.3 / 5 (353 hlasů)


Další vydání

  • Vyd. tohoto překladu 1. Rok vydání: 2001Anotace

 

Významný představitel neofreudismu vymezuje základní charakterové vlastnosti člověka a odhaluje příčiny krize současné společnosti.Lidská bytost prostřednictvím průmyslového rozvoje může tvořit zcela nový svět, v němž příroda slouží pouze coby materiál pro nové stvoření - vznikla nová forma boha. Analýza lidského charakteru však prokazuje, že průmyslový systém se opírá o maximalizaci slastného pocitu, egoismus, sobectví a chtivost. Hedonismus a egoismus mají své kořeny v triumfu modu "vlastnění". Člověk nechápe tento způsob jako jednu z forem existence, nýbrž za sobě vlastní přirozenost. Fromm se pokouší konfrontovat dva základní mody existence a definovat jejich vzájemné odlišnosti. Východisko ze současného neuspokojivého stavu charakteru lidského jedince i samotné společnosti nachází v hluboké subjektivní změně. Její základní rys zosobňuje ochota opustit důraz na vlastnictví a pouze "plně být", tedy potlačit egoistické a hedonistické aspekty charakteru svobodným uvědoměním sounáležitosti s veškerým vnějším světem.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Databázeknih.cz
1. Podzemní antikvariát
Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)