Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2918734 obálek a 883945 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Mokrozem - Suchozem : dva velké příběhy z jednoho světaAutor: Michael Engler, Jan Birck, Joëlle Tourlonias, Viola Somogyi, Michael Engler, Michael Engler
ISBN: 9788026217275
NKP-CNB: cnb003324261
OKCZID: 128574047

Citace (dle ČSN ISO 690):
ENGLER, Michael. Mokrozem - Suchozem: dva velké příběhy z jednoho světa. Ilustrace Jan BIRCK, ilustrace Joëlle TOURLONIAS, překlad Viola SOMOGYI. Vydání první. Praha: Portál, 2021. 32, 33 nečíslovaných stran.

Hodnocení: 4.1 / 5 (37 hlasů)


Anotace

 

Oboustranná kniha skrývající dva příběhy o životě v extrémních podnebních podmínkách.Lamar žije v zemi, kde neustále prší, proto se se svou společnicí slepičkou Dolores vypraví na dlouhou cestu za sluníčkem. Naproti tomu Neneh žije v horké poušti, kde ona i její fenek Farúk trpí nedostatkem vody. Neneh má nezdolnou touhu najít oázu či jezírko, kde by se mohli s Farúkem konečně do sytosti napít a svlažit. Ačkoli mají oba příběhy rozdílného ilustrátora. Celkově tvoří kniha jednotný grafický celek s překvapivým vyústěním obou příběhů, který je postavený na celostránkových ilustracích a příběhu o klimatu, rozhodnutí, přátelství, vůli a naději.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Databázeknih.cz
Československá bibliografická databáze
KNIHCENTRUM.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)