Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2908541 obálek a 878499 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Lidé nejsou mravenci: postřehy psychoanalytika z koncentračního táboraAutor: Bettelheim, Bruno
Rok: 2021
ISBN: 9788026218463
OKCZID: 128727578

Citace (dle ČSN ISO 690):
BETTELHEIM, Bruno. Lidé nejsou mravenci: postřehy psychoanalytika z koncentračního tábora. Překlad Miroslava KOPICOVÁ. Vydání první. Praha: Portál, 2021. 222 stran.

Hodnocení: 4.3 / 5 (6 hlasů)


Digitální objekty

Knihovna Akademie věd ČR (dostupné pouze v této knihovně)Anotace

 

Autor psycholog zprostředkovává své mrazivé postřehy z koncentračních táborů Dachau a Buchenwald, kdy analyzoval chování vězňů a dozorců.Nechybí zde ani analýza předválečného Německa a možné odpovědi na často kladenou otázku: Jak se mohl velký kulturní národ podvolit tak zrůdné ideologii? Díky této detailní analýze života v koncentračním táboře a tlaku totálního státu můžeme lépe pochopit, jak člověk v takové extrémní situaci reaguje, co jej dokáže připravit o autonomii a integritu a vést k jeho depersonalizaci a ztrátě identity.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Databázeknih.cz
1. Podzemní antikvariát
Československá bibliografická databáze
KNIHCENTRUM.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)