Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2918734 obálek a 883945 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Aktivní imaginaceAutor: Paul Schmidt, Ang Lee Seifert, Theodor Seifert
Rok: 2022
ISBN: 9788026219415
OKCZID: 128909172

Citace (dle ČSN ISO 690):
SEIFERT, Ang Lee. Aktivní imaginace: práce s fantazijními obrazy. Překlad Markéta REINSTEIN. Vydání druhé, revidované. Praha: Portál, 2022. 238 stran. Spektrum, 138.


Anotace

 

Teoretický výklad směřující k rozvoji imaginace pacientova podvědomí jako léčebná metoda analytické psychologie.Kolektivní dílo tří psychoanalytiků s původním výstižnějších německým názvem "Následovat energii duše". Autoři jsou stoupenci Carla G. Junga, který v psychoanalýze kladl důraz na představy, kdežto její zakladatel Sigismund Freud na sny. Autoři tvrdí, že vyvoláváním představ a jejich zápisem či zakreslením lze pacienta vyléčit z často zbytečných pocitů malosti, zbytečnosti, duševní vyprahlosti, podceňování se i z depresí. Výchovou (zákazy) se prý zatlačí podíl podvědomí (duše) na pocitech i rozhodování. Imaginací se údajně pacient dostane ke své duši (podvědomí), která se mu projeví jako dobrý rádce a korektor jeho pocitů. Každému pacientu se duše zjevuje jinak. Kniha je doplněna návodem, jak si duši imaginovat. Poznámky, přehled německé literatury.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

KNIHCENTRUM.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)
 
 
 

Seznam literatury