Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.
Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3010396 obálek a 923204 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.
Autor: Heather Morris, Vladimír Fuksa
Rok: 2019
ISBN: 9788026424963
NKP-CNB: cnb003086943
OKCZID: 128057072
Citace (dle ČSN ISO 690):
MORRIS, Heather. Tatér z Osvětimi. Překlad Vladimír FUKSA. 2. vydání. Brno: CPress, 2019. 246 stran, 2 nečíslované strany obrazových příloh.
Hodnocení:
4.0 / 5
(5555 hlasů)
Tetování vězňů v Osvětimi se stala symbolem holocaustu. Jedním z těch, kdo čísla na předloktí tetovali, byl slovenský Žid Lale Sokolov, rodným jménem Ludwig Eisenberg. Jeho příběh připomíná děsivé události v dějinách lidstva a ukazuje, že vedle sebe mohou existovat promyšlená brutalita i nesobecká láska. Autorka s citem odkrývá sedmdesát let staré události, aniž by milostný příběh převládal nad tím nejdůležitějším – ztrátou domova, utrpením a touhou přežít.
Zdroj anotace: OKCZ - ANOTACE Z WEBU