Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2873357 obálek a 865078 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Stvořitelé katastrof : volně na motivy děl Karla Čapka R.U.R., Bílá nemoc a KrakatitAutor: Michal Vaněček, Václav Ráž, Karel Čapek, Karel Čapek, Karel Čapek
Rok: 2022
ISBN: 9788027132720
ISBN: 9788027146604
OKCZID: 128747893

Citace (dle ČSN ISO 690):
VANĚČEK, Michal. Stvořitelé katastrof: volně na motivy děl Karla Čapka R.U.R., Bílá nemoc a Krakatit. Ilustrace Václav RÁŽ. První vydání. Praha: Bambook, 2022. 253 stran.

Hodnocení: 4.5 / 5 (15 hlasů)


Anotace

 

Kniha na motivy klasických děl Karla Čapka, ve které znovu ožívají jeho románové postavy a objevují se nadčasová témata: nebezpečí zneužití vědy a techniky, manipulace strachem a vítězství humanity.Lidstvo kráčí bezohlednou cestou pokroku. Na pomoc si zve roboty, kteří mohou pracovní činnosti ulehčit. Stroje jsou však pro dobro společnosti schopny udělat víc, než po nich kdokoli požadoval. Ponořte se do strhujícího příběhu o třech přátelích, jejichž cesty se po vysoké škole rozešly, aby se za děsivých okolností opět provázaly. Helena Gloryová, konstruktérka robotů, Marek Prokop, expert na vývoj výbušnin, a Filip Galén, toužící po vývoji geniálního léku, spojí své síly k zdánlivě nevinnému experimentu. K pokusu, který má ochránit lidstvo, ale místo toho je uvede na pokraj chaosu.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Databázeknih.cz
eReading.cz
Flexibooks
GRADA Publishing, a.s.
Československá bibliografická databáze
KNIHCENTRUM.cz
Antikvariát Avion


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)