Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2748194 obálek a 845485 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Všeobecný základní příjem: právo na lenost nebo na přežití?Autor: Van Parijs, Philippe, Hrubec, Marek, Brabec, Martin, Filosofický ústav (Akademie věd ČR) a Centrum globálních studií Akademie věd ČR a Univerzity Karlovy
Rok: 2007
ISBN: 9788070072592
NKP-CNB: cnb001762101
OCLC Number: (OCoLC)228499562
OKCZID: 110006792
Vydání: Vydání první

Citace (dle ČSN ISO 690):
VAN PARIJS, Philippe. Všeobecný základní příjem: právo na lenost, nebo na přežití?. Vydání první. Praha: Filosofia, 2007. 199 s. Filosofie a sociální vědy, sv. 26.

Hodnocení: 3.0 / 5 (1 hlasů)


Digitální objekty

Knihovna Akademie věd ČR (dostupné přes terminál )Anotace

 

Univerzální základní příjem začal v duchu egalitárního libertarianismu prosazovat belgický profesor Philippe Van Parijs. Tato myšlenka, kdy každý občan by měl nárok na určitý příjem, rozvířila diskusi, kdy na jedné straně UZP by mohl znamenat cestu ke svobodě a autonomii, ale na druhé straně znevýhodňuje pracující a zaručuje právo na lenost. Diskusi v českém prostředí otevřela na základě Van Parijsovy koncepce a následných mezinárodních ohlasů dvojice autorů tohoto svazku. Jednotlivé příspěvky zahrnují pravicové i levicové pozice, reprezentují různé politicko-sociálně-ekonomické směry a stanoviska. Pro větší přehlednost nechybí závěrečná kritická rekonstrukce diskuse, poskytující komparativní zhodnocení uvedených názorových koncepcí.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

NK Praha
Knihy.ABZ.cz
Databázeknih.cz
Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)