Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2747094 obálek a 845224 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Lepší než člověkAutor: Allen E. Buchanan, Sylva Ficová
ISBN: 9788070077078
NKP-CNB: cnb003419794
OKCZID: 128818492

Citace (dle ČSN ISO 690):
BUCHANAN, Allen E. Lepší než člověk. Překlad Sylva FICOVÁ. Vydání první. Praha: Filosofia, 2022. 265 stran. Dnešní svět, svazek 9.


Anotace

 

Kniha přináší diskusi ohledně oprávněnosti medicíny vylepšovat schopnosti člověka.Je morálně oprávněné, aby medicína nejen léčila nemoci, ale i vylepšovala člověka? Věda by mohla v dohledné době zvýšit lidskou inteligenci, zlepšit paměť, prodloužit život a zpomalit stárnutí, a dokonce i zdokonalit náš charakter. V současné diskusi převládají extrémní pozice -- na jedné straně konzervatismus, varující před nástupem zdokonalených nadlidí, na straně druhé nekritický optimismus, věřící v technologické řešení všech lidských problémů. Americký bioetik v knize odmítá jak konzervatismus, neboť lidský genom se stále vyvíjí a zásah do něj není přestupkem ani proti bohu, ani proti přírodě, tak přehnaný optimismus, který podceňuje nezamýšlené důsledky vylepšování.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)