Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2750048 obálek a 845925 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Pozvání k oslavě : evangelická liturgikaAutor: Filipi, Pavel
Rok: 2011
ISBN: 9788070171493
NKP-CNB: cnb002185683
OCLC Number: (OCoLC)730409736
OKCZID: 110873845
Vydání: 1. vyd.

Citace (dle ČSN ISO 690):
Unknown referer. You need to sign up at http://www.obalkyknih.cz and provide your catalog URL

Hodnocení: 4.8 / 5 (6 hlasů)


Anotace

 

Obsáhlá studie z pera profesora praktické teologie na Karlově univerzitě – Evangelické teologické fakultě se snaží postihnout povahu a význam bohoslužebného dění v církvi, a to i s jeho historickým pozadím a ve velké ekumenické otevřenosti. První část nazvaná Přístupy je věnována zásadním úvahám o teologii bohoslužby, zvláště evangelické, a o její hermeneutice, druhá část s názvem Rozvedení je praktičtější a pojednává o jednotlivých liturgických krocích s přihlédnutím k jejich zastoupení v dějinách a v různých tradicích. Pro názornost jsou připojeny také ukázky bohoslužebných textů různé provenience. Knihu uzavírá Glosář méně známých výrazů, věcný rejstřík, rejstřík biblických míst a výběr z rozsáhlé bibliografie k tématu.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Svaz českých nakladatelů a knihkupců
NK Praha
Knihy.ABZ.cz
Srovname.cz
Zboží.cz
Databázeknih.cz
1. Podzemní antikvariát
Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)