Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2875546 obálek a 866082 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

O původu kultury: hovory s Pierpaolem Antonellem a Joãem Cezarem de Castro RochaAutor: Girard, René, Antonello, Pierpaolo a Rocha, João Cezar de Castro
Rok: 2008
ISBN: 9788073251642
NKP-CNB: cnb001822464
OCLC Number: (OCoLC)298777539
OKCZID: 110194379
Vydání: 1. vyd.

Citace (dle ČSN ISO 690):
GIRARD, René. O původu kultury: hovory s Pierpaolem Antonellem a Joãem Cezarem de Castro Rocha. 1. vyd. Brno: Centrum pro studium demokracie a kultury, 2008. 207 s. Cogitatio religionis, 6.

Hodnocení: 4.5 / 5 (2 hlasů)


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné pouze v této knihovně)
Národní digitální knihovna (dostupné pouze v této knihovně)Anotace

 

Kniha seznamuje velice čtivým způsobem se současnými názory R. Girarda. V rozhovorech s P. Antonellem (profesorem románské literatury na univerzitě v Cambridži) a J. C. de Castro Rocha (profesorem komparatistiky a kulturní antropologie na univerzitě v Riu de Janiero) Girard mluví o zajímavých tématech, která se týkají jeho díla i života. Popisuje důležité mezníky svého osobního i profesního vývoje, vysvětluje, jak je jeho dílo přijímáno ve Francii a ve světě, tváří v tvář kritice a palčivýcm otázkám současnosti energicky přeformulovává své teze a přichází s novými analýzami. Zmiňuje se také o rozpracovaných tématech, která dnes poutají jeho pozornost. René Girard ve svém celoživotním díle dospěl k odhalení mechanismu lidských tužeb, a tím významně prohloubil naše znalosti o člověku.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

NK Praha
Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Knihy.ABZ.cz
Srovname.cz
Zboží.cz
Můj antikvariát
Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)